پسته

پسته یكی از گیاهان مهم خانواده پسته سانان ( Anacardiaceae ) و متعلق به جنس pistacia می باشد. 11 الی 17 گونه و چند زیر گونه در این جنس قرار دارند.

تیره پسته سانان با حدود 60 جنس و 600 گونه یکی از خانواده های مهم گیاهان میباشد.

پسته های وحشی که بیش تر در ارتفاعات و کوهستان های خشک و نیمه خشک استپی ایران می رویند از ارتفاع 700 متری (خنجک در لرستان) تا 3000 متر از سطح دریا ( بنه در ارتفاعات بختیاری) یافت می شود.
گونه های اهلی این گیاه که همگی آنها متعلق به Pistacia vera میباشند در دشت های حاشیه کویر، دامغان، کرمان ، رفسنجان، قزوین ، قم و.. یافت می شود.

پسته یکی از محصولات عمده باغی کشور می باشد، درختی است که از دیرباز در نقاط مختلف ایران کشت می شده است و جنگل های وحشی آن در ناحیه شمال شرق ایران به ویژه مرز افغانستان و ترکمنستان وجود دارد و گمان می رود که  حدود 4- 3 هزار سال قبل در ایران اهلی شده و مورد کشت و کار قرار گرفته است.

 پسته به دلیل مقاومت به انواع تنش ها به ویژه تنش شوری و خشکی قابلیت کشت در شرایط مختلف آب و خاکی را دارد. هم اکنون ایران و آمریکا از تولید کنندگان و صادر کنندگان بزرگ این محصول می باشند.

در آمریکا  سطح زیر کشت آن پایینتر از ایران، ولی به دلیل عملکرد بالاتر در واحد سطح، تولید سالیانه بالاتر از ایران است که با توسعه سطح زیر کشت آن بویژه در ایالاتی مثل کالیفرنیا، تولید آن از این هم فراتر رفته و رقیب جدی ایران درصادرات خواهد بود.

در این مبحث سعی شده است کلیه عملیات به زراعی کاشت و داشت درختان پسته به صورت کاربردی شرح داده شود تا برای کشاورزان قابل استفاده باشد

این مبحث اشاره ای به ارقام و پایه های پسته، گلدهی، میوه دهی، احداث باغ، پیوند و هرس، آبیاری، تغذیه و کوددهی، اصاح خاک های شور و قلیا، سرمازدگی، آفات و بیماری های مهم و عارضه های مهم این گیاه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *